Ohlédnutí:

Ohlédnutí

Zde najdete informace o akcích, které již proběhly
28.03.2015 Tepaný šperk

Tepaný šperk
Tvořivého odpoledne s názvem Tepaný šperk s drahým kamenem se zúčastnilo 13 šikovných slečen a dam. Příjemně strávené tři hodiny utekly jako voda a všechny výrobky byly velmi vydařené.

14.03.2015 Divadelní představení Začarovaný vůl

V sobotu po 15. hodině se v moraveckém KD objevila čarodějnice. Dokonce dvě - jedna hodná - Mikulka a jedna zlá - Krupice. A také havran, mravenec, obr... Ti všichni byli totiž protagonisty pohádky Začarovaný vůl, kterou sem přijeli sehrát ochotníci ze Žďáru nad Sázavou. Počáteční obavy z malé účasti byly velmi rychle rozehnány a před třetí hodinou v sále sedělo přes 70 diváků, malých i velkých. Hodinové představení bylo plné písniček, čarování a humorných i napínavých chvil. Po skončení pohádky si ještě mohly odvážné děti zblízka prohlédnout čarodějnice a pak už všichni spěchali domů. Děkujeme ochotníkům za krásné představení a děkujeme všem návštěvníkům za tak hojnou účast. Slibujeme, že nějaké divadlo zase domluvíme :-)

31.12.2014 Vyúčtování druhé

Získání finančních prostředků na volnočasové aktivity pro děti na dětské oddělení Nemocnice v Novém Městě na Moravě, se kterým jsme začaly na jaře, pokračuje. A protože členky Spolku holek jsou dámy aktivní i akční, nečekají jen s rukama v klíně, až jim někdo peníze dá (i když případné sponzorské příspěvky samozřejmě rády přijmeme! :-)..). Přiložily (a průběžně stále přikládají) ruku k dílu a výroba a prodej náramků se staly jejich cílem (v případě výroby někdy i noční můrou :-)..), za kterým si jdou. V této "druhé fázi", která trvala od 24.8. do 31.12., se podařilo prodat dalších 480 kusů náramků. Výtěžek z tohoto prodeje, spolu se sponzorskými příspěvky, se vyšplhal na krásných 9620,- Kč. Primariát dětského oddělení právě společnými silami dává dohromady seznam věcí, které by dětem na tomto oddělení ulehčily stonání. Děkujeme všem, kteří naši práci jakýmkoliv způsobem podporují, ať už koupí některého z náramků, vyjádřením sympatií našemu Spolku, návštěvami našich webových stránek nebo třeba i "lajknutím" našich stránek facebookových.. Vážíme si vaší přízně a těší nás, když si vy vážíte naší práce. Děkujeme!

13.12.2014 Vánoční výstava

Nedočkaví návštěvníci nakukovali v sobotu 13.12. do sálu moraveckého KD už ve třičtvrtě na devět. Členky Spolku holek je nenechaly čekat a tak ještě před úderem deváté hodiny se procházelo po sále několik osob, které si užívaly krásu výrobků, které zde byly nabízeny. Škála byla velice široká. Od patchworkových výrobků přes šperky, šité zástěrky, pletené šály, až k bylinným sirupům, quillingovým svícnům nebo květinovým aranžmá. Mlsné jazýčky si mohly koupit sněhové pusinky nebo linecké cukroví od "Spolkoholek", stejně tak byl k dispozici i alko a nealko punč. Výstava byla opět zpestřena dílničkou pro děti, které se s nadšením pouštěly do výroby obrázku nebo šiškového stromečku. Doufáme, že si nikdo z návštěvníků nenechá ujít ani příští výstavu :-)